Отборът на Нюкасъл се класира за своя първи голям финал от 24 години насам.

"Свраките" ще бъдат част от мача за трофея в Купата на Лигата, а това стана факт след победа с 2:1 над Саутхемптън и общ резултат 3:1 от двата мача.

Така след доста години на спадове и възходи, дори и на две изпадания, възраждащия се при новите арабски собственици тим на Нюкасъл ще има шанс да грабне така чакания трофей.

За последно "свраките" имаха този шанс през 1999-а, когато играха финал за ФА Къп, който загубиха с 0:2 от Манчестър Юнайтед.

По ирония на съдбата "червните дяволи" изглеждат като почти сигурния съперник за Нюкасъл и този път на финала на 26 февруари, защото имат аванс от 3:0 след първия мач срещу Нотингам Форест.

Нюкасъл имаше аванс от един гол преди реванша си срещу Саутхемптън, а още до 21-ата минута "свраките" вече изглеждаха като сигурен участник на финала на "Уембли".

Причината бе, че набързо домакините поведоха с 2:0, а и двете попадения вкара Шон Лонгстаф.

Макар Саутхемптън да се върна в мача чрез Че Адамс, до края "светците" така и не успяха да се доближат до нов гол, с който да върнат и интригата в сблъсъка,

Нюкасъл не е печелил някой от основните трофеи в Англия от 1955-а, когато триумфира с ФА Къп.

Снимка: Getty images