Нюкасъл нанесе исторически срам за Тотнъм в последния мач от 32-ия кръг на Висшата лига - 6:1.

Двубоят идваше да покаже кой от двата отбора е по-подготвен и заслужил за място в топ 4, тъй като разликата между тях беше три точки преди началото на битката.

А това начало се оказа кошмарно за "шпорите", които допуснаха пет гола в първите 21 минути.

Подобно нещо във Висшата лига не се бе случвало на Тотнъм. Джейкъм Мърфи откри още в първата минута, Жоелинтон направи 2:0 в шестата, отново Мърфи бе точен в деветата, а в 19-ата и 21-ата Александър Исак вкара четвърти и пети гол.

Временният треньор на Тотнъм Кристиан Стелини се принуди да направи дефанзивна смяна, а в началото на второто полувреме Хари Кейн отбеляза за 1:5. Радост нямаше, защото в 67-ата минута резервата Калъм Уилсън оформи крайното 6:1.

Така Нюкасъл, който прави изключително силен сезон, се настани на третото място с 59 точки, колкото има и четвъртият Манчестър Юнайтед, но с мач по-малко. Тотнъм остава пети с 54 точки и ще трябва да търси задължителна победа над "червените дяволи" в следващия кръг.

В друг мач от днес Уест Хям разгроми Борнемут в гостуване и се отдалечи от зоната на изпадащите.