Милан загуби на старта на италианското първенство и сякаш загатна, че се задава поредният тежък сезон за един от клубовете "кралски клас" в европейския футбол.

"Червено-черните" паднаха с 0:1 в Удине от местния тим, като единственото попадение вкара бразилецът Родриго в 72-рата минута. Милан не отправи нито един точен удар в рамката на вратата на домакините, имаше 11 шута встрани и над нея.

Показателно като амбиции, грандът започна мача с 11 титуляри, сред които нямаше нито едно ново име в сравнение с миналия сезон. При подсилени сериозно Ювентус, Наполи и Интер, очевидно надеждите на седемкратния шампион на Европа са максимално за четвърто място.

Милан изживява изключителна криза - не е играл в Шампионската лига от 7 години, а в шестте сезона оттогава е финиширал пети, шести, шести, седми, десети и осми в Серия А.

Стартът на новото първенство пак не вдъхва особени надежди.