Барселона почти сигурно си осигури второто място в крайното класиране на Ла Лига с третия си пореден успех, който постигна тази вечер.

Каталунците надвиха Селта с 3:1 в мач, който и двата отбора играеха само за своята чест с наближаващия край на сезона.

Барса има сигурно място в Шампионска лига през следващия сезон, а и едва ли ще изпусне второто си място, което няма особена стойност за тима, защото знаем, че там целта винаги е върхът. Селта пък е на 11-ото място в таблицата, без шанс за Европа и без шанс да изпадне.

Двата тима излязоха без напрежение и направиха доста приятен двубой, в който видяхме четири гола, а Барса съвсем заслужено спечели. Видео вижте тук.

Успехът на практика бе осигурен още през първата част, когато Мемфис Депай и Пиер-Емерик Обамеянг вкара две попадения, а каталунците се оттеглиха на почивка при резултат 2:0.

Още с началото на втората част Обамеянг съвсем уби интригата с трети гол, а дори и попадението, което Яго Аспас върна в следващата атака, не успя особено да увеличи шансовете на Селта за нещо повече от мача.

Една от причините бе и в червения картон, който Джейсон Мурийо си изкара в 58-ата минута,

Мачът бе белязан и от изключително тежък сблъсък в 68-ата минута, когато бранителят на каталунците Роналдо Араухо изпадна в безсъзнание и бе откаран в болница.

Сблъсъкът бе стряскащ, а лекарите обездвижиха врата на уругвайския бранител преди да го качат в линейката, а от клуба все пак успокоиха минути по-късно, че той е в съзнание, а от тежкия удар е получил сътресение.

По-рано днес в повторение от финала за Купата на Краля, Бетис победи Валенсия с 3:0, а пък Гранада направи огромна крачка към спасението след минимален успех над Атлетик Билбао.