Тежка съботна вечер имаха трима национали на България в мачовете за своите отбори в първенствата на Белгия и Дания.

Кристиан Малинов игра 90 минути за Льовен, който загуби с 2:4 гостуването на Беершот.

Тимът на бившия халф на ЦСКА поведе рано, но допусна четири попадения между 20-ата и 65-ата минути, за да върне едно в края.

Загубата праща Льовен на седма позиция (18 т.), а победа можеше да изкачи отбора на второ място в първенството.

Лидер продължава да е Шарлероа на Иван Горанов, който обаче пропусна домакинския успех срещу Серкъл Брюж с 3:0. Доскорошният капитан на Левски е с контузия и не бе в групата на тима. За гостите националът Димитър Велковски бе резерва.

Шарлероа води с 22 т., а Серкъл Брюж е девети с 15.

Датският шампион Мидтиланд изненадващо бе разгромен с 1:4 при гостуването на Нордшеланд в мач от седмия кръг. Гостите излязоха с един чист нападател - Божидар Краев, който остана на терена през 90-те минути.

Загубата остави първенеца на трето място с 13 т., което е равен актив с лидера Сьондерийске.

Във вторник Краев и компания приемат Аякс в третия си мач от групата в Шампионската лига, където засега са с две поражения (от Аталанта и Ливърпул).