Ливърпул постигна категорична победа с 3:0 при гостуването си на Лийдс на "Елън Роуд" в среща от четвъртия кръг на Висшата лига.

Успехът е трети за мърсисайдци от началото на сезона и те продължават без загуба, като се настаняват на третата позиция, но с еднакъв актив спрямо лидерите Манчестър Юнайтед и Челси.

Мохамед Салах, Фабиньо и Садио Мане бяха точни за победителите, а Лийдс с изключение на първите минути не успя да се противопостави на своя съперник и остава 17-и със само две точки.

Мачът беше помрачен от тежка контузия на младия Харви Елиът, който беше наранен от Паскал Струйг през второто полувреме, заради което защитникът на домакините бе изгонен с директен червен картон.

В петата минута Лийдс имаше страхотен шанс да открие резултата. Родриго получи на стрелкова позиция и отправи удар, но право в тялото на вратаря Алисон.

Ливърпул отговори в 15-ата минута, когато Диого Жота овладя топката на гърди след пас на Мохамед Салах и стреля, за да видим и спасяване от Илан Мелие.

Резултатът бе открит от 20-ата минута именно от Салах след много добра атака на мърсисайдци. Египтянинът засече остро центриране на Трент Александър-Арнолд от десния фланг и вкара за 1:0.

Ливърпул продължи да е много активен и в следващите минути гол на Тиаго бе отменен заради засада, а Садио Мане и Харви Елиът направиха големи пропуски.

В началото на втората част Ливърпул удари за втори път. В 50-ата минута. Александър-Арнолд центрира от ъглов удар, Ван Дайк отправи шут, който рикошира, за да може топката да стигне до Фабиньо и той да отбележи от близка дистанция.

Снимка: AP/БТА

В 60-ата минута Паскал Струйг от домакините бе изгонен с директен червен картон след много грубо нарушение срещу Харви Елиът. Контузията в крака на младока изглеждаше брутална и той бе изнесен на носилка под аплодисментите на всички фенове.

Във втората минута на добавеното време Ливърпул стигна до трети гол. Джордан Хендерсън центрира от десния фланг, а Тиаго свали за Садио Мане, който не пропусна за 3:0.