Сериозната криза в Барселона продължи с пълна сила, след нова ужасяваща продукция и загуба в Шампионската лига. Каталунците се сгромолясаха в Лисабон, като паднаха с 0:3 от Бенфика.

Така след безличното 0:3 от Байерн насред "Камп Ноу" преди две седмици, сега Барса регистрира нова класическа загуба, при това срещу доста по-скромен тим от немския гранд.

По този начин на фона на всички финансови и управленски проблеми, кризата със състава и издънките в Ла Лига, отборът на Барселона е и с актив от 0 точки и голова разлика 0:6 след два мача в Шампионска лига. Това е първият случай, в който каталунците стартират с две загуби в турнира.

Разбира се, за разлика от мача с Байерн, този път Барселона поне имаше някакви положения и бе близо до изравнителен гол, докато изоставаше с 0:1, но големият грешник се казва Люк Де Йонг, който с няколко нелепи пропуска съвсем обрече тима си на провал.

А след този резултът уж сигурният пост на Роналд Куман ще бъде все по-обсъждана тема, а неговото освобождаването в близките часове или дни няма да е изненада.

Разбира се, че кризата в Барселона по никакъв начин не трябва да омаловажава успехът на Бенфика. Португалците изживяха една от най-паметните си вечери в последните години, като напълнио заслужиха убедителния успех.

Снимка: Getty images

Началото на двубоя бе просто перфектно за "орлите", като още във втората минута Дарвин Нуньес направи отличен пробив, нахлу в наказателното поле на каталунците и с хубав удар в близкия ъгъл откри.

В последвалите минути Барселона стигна до няколко много чисти положения за изравнителен гол, но големият грешник се казваше Люк Де Йонг, който така или иначе бе приет с доста недоверие от феновете на тима.

Пропуските му от чисти позиции съвсем отчаяха Барса, а убийствените на контраатака играчи на Бенфика нанесоха своите решителни удари през втората част.

В 69-ата минута Рафа Силва бе отлично позициониран, за да довкара отбитата от вратаря топка за 2:0, а десет минути по-късно с гол от дузпа Дарвин Нуньес направи нещата за Барса ужасяващи.

В другия мач от групата Байерн (Мюнхен) разгроми Динамо (Киев) с 5:0, с което оглави групата с 6 точки, Бенфика има 4, Динамо 1, а Барса е без актив.