Домакините имаха тежка вечер в първите мачове от третия кръг на Шампионската лига.

Реваншите са след седмица, но почти навсякъде ще има сериозна интрига.

Мачовете из Европа тази вечер минаха без български отбори, след като "Лудогорец" спря на предишното стъпало в турнира, отпадайки от унгарския "Види".

Този отбор отново не се даде - взе ключово 1:1 като гост на "Малмьо", въпреки че имаше срещу себе си тежка атмосфера, създадена от шведските фенове.

При гола на Лоик Него за 1:1 в 71-вата минута, от трибуните полетяха бутилки, включително и стъклени.

Бутилка полетя по играчите на "Види" след изравнителния им гол в Швеция.

Снимки: AP/БТА

Унгарците могат да мечтаят при този резултат за още един елиминиран съперник и място в плейофа.

Само една победа регистрираха домакините от 7 мача в Шампионската лига днес. "Бенфика" успя да пречупи с 1:0 у дома "Фенербахче", но не бива да си мисли, че работата е свършена.

Двубоят бе равностоен и турците имат шансовете си в реванша.

Симеон Славчев игра 76 минути за "Карабах", който падна с 0:1 от кошмарния за българските тимове БАТЕ (Борисов).

"Астана" загуби с 0:2 у дома от "Динамо" (Загреб) пред погледа на доскорошния си треньор, а сега национален селекционер на Казахстан Станимир Стоилов.

"Аякс" изпусна два гола аванс в Белгия и направи само 2:2 срещу "Стандард", но е фаворит преди реванша.