Севиля остава в любимия си турнир Лига Европа, след като оцеля в Загреб и загуби само с 0:1 от Динамо в реванш от плейофния кръг. Голът на Мислав Оршич в 65-ата минута от дузпа не стигна след 1:3 в Испания преди седмица.

А в последните минути гостите бяха натикани в наказателното поле и отбиваха натиска на хърватския тим, който смело гледаше към още един славен скалп. Преди година Динамо изхвърли Тотнъм по невероятен начин, след като бе загубил с 0:2 навън и победи с 3:0 на свой терен.

РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ ВИЖТЕ ТУК

Севиля е шесткратен носител на трофея, като всички триумфи дойдоха в последните 16 години. И, естествено, отново е фаворит за него. Но още тази вечер можеше да се прости с участието си в надпреварата.

Изпитанията и треперенето на Севиля не бяха нищо, сравнени със страданията на Реал Сосиедад, който излезе в домакинството срещу РБ Лайпциг след удобното 2:2 в Германия. Гостите обаче доминираха изцяло, вкараха три гола, изпуснаха и дузпа, за да се класират напред с 3:1 и 5:3 общ резултат.

Вили Орбан, Андре Силва и Емил Форсберг реализираха, а при 0:2 Зубименди върна надеждите на баските с попадение.

Лацио елиминира Порто с 2:2 в Рим, след като бе спечелил с 2:1 първия мач у дома. Чиро Имобиле даде перфектен старт на италианския тим с гол в 19-ата минута, но Мехди Тареми и Матеус Урибе обърнаха резултата. Порто игра страхотно през второто полувреме и не остави съмнения, че заслужава да продължи. Лацио отвърна с гол на Каталди в добавеното време, но той не стигна.

Аталанта разби с 3:0 Олимпиакос навън и с 5:1 общ резултат също е на осминафинал.

Два гола вкара Руслан Малиновски, украинският халф на гостите. И след двете попадения той показа фланелка под екипа с надпис: "Не на войната в Украйна".