Жозе Моуриньо ще отпътува в доста минорно настроение за София, където в четвъртък ще води неговия Рома срещу ЦСКА в последен мач от групите на турнира Лига на конференциите.

Причината е, че "римските вълци" записаха второ поредния поражение в Серия "А", като им беше изнесена лекция на "Олимпико".

Стори го гостуващият шампион Интер, който спечели с 3:0 във Вечния град и показа, че неслучайно е фаворит да защити титлата си от миналия сезон.

Успехът бе осигурен само в рамките на 25 минути през първата част, когато "нерадзурите" вкараха и трите си гола, преди спокойно да намалят темпото през второто полувреме.

Така Интер затвърди реномето си на кошмар за Рома, защото вече девет поредни мача "вълците" нямат победа над този съперник.

А тон за победата на Интер даде Хакан Чалханоглу по доста куриозен начин, когато в 15-ата минута вкара топката във вратата директно от корнер.

10 минути по-късно Един Джеко порази бившия си клуб, като съвсем логично отказа да се зарадва на "Олимпико", където в последните години носеше толкова много радост на феновете на Рома.

Класическото 3:0 пък оформи Дензъл Дъмфрис в края на първата част. Видео от мача вижте тук.

Така поне временно Интер се изкачи на втората позиция в класирането с 37 точки, една по-малко от временния лидер Милан, който по-рано днес победи Салернитана с 2:0.

В късното дерби от програмата на Серия "А", лидерът преди началото на кръга Наполи, посреща отбора в топ форма Аталанта.

Победа за неаполитанците ще ги върне отново на върха, а пък успех на Аталанта ще замеси и бергамаските в жестокия спорт за титлата в Италия.