Испания победи Англия с 2:1 на "Уембли" в първа среща за двата отбора от Лигата на нациите.

Срещата бе изключително интересна и нямаше как да е иначе - сблъскъха се един от най-класните футболисти, а цената на успеха бе голяма.

Англия поведе, но допусна обрат до края на полувреме. През цялото време Ла Фурия при първия мач под ръководството на Луис Енрике игра много комбинативен футбол, но би не и без помощта на Давид Де Хея, който направи няколко важни спасявания. Освен това късен гол на "трите лъва" бе отменен.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Комбинация на Манчестър Юнайтед даде аванс на англичаните в 11-а минута. В бърза контраатака Люк Шоу напредна и даде фантастичен пас към Маркъс Рашфорд, който отблизо нямаше как да сгреши за 1:0.

В ответната атака обаче Испания изравни. Саул реализира след много добра асистенция на Яго Аспас. Преди това добра работа по фланга свърши Дани Карвахал.

Испанците владееха инициативата и топката. Това им донесе втори гол в 33-а минута. След изпълнение на фаул от Тиаго Алкантара, присъствието на Родриго бе проспано от защитата на Англия и нападателят на Валенсия вкара за 2:1.

Две минути по-късно Рашфорд видя как клубния му съотборник Давид Де Хея спасява по фантастичен начин силния му удар с глава.

Началото на втората част бе белязано от ужасяващ сблъсък на Шоу с Карвахал, който наложи 5-минутна пауза. Левият бек беше изнесен на носилка и с кислородна маска.

Малко след това Тиаго опита хубав удар от воле, който мина на сантиметри от горната греда.

В 81-а минута Рашфорд принуди Де Хея да прави ново важно спасяване, но нападателят бе длъжен да стреля по-точно от перфектната позиция.

Последните десет минути на редовното време и добавените девет минаха под натиск на Англия. В седмата минута на продължението резервата Дани Уелбек реализира, но бе отсъден фаул срещу Давид Де Хея.

Вратарят хвана топката и докато падаше я изпусна. Отсъждането бе спорно и вбеси английските фенове, както и мениджърът Гарет Саутгейт. В крайна сметка обаче отборът му загуби.

Другият отбор от тази група - Хърватия, ще гостува на Испания във вторник.