Тежката серия за Кристиано Роналдо и неговия Ал Насър в предсезонните контроли продължава.

След като преди дни арабският гранд бе разгромен с 5 гола от непретенциозния испански Селта, сега и португалският Бенфика успя да нанесе сериозна загуба.

Португалците спечелиха с 4:1 двубоя, в който съвсем очаквано всички погледи бяха насочени към Роналдо. Звездата започна като титуляр за Ал Насър и игра до 84-ата минута, а Марсело Брозович също започна в стартовите единадесет.

Кристиано бе с капитанската лента за своя тим и на няколко пъти видимо се ядосваше на съотборниците си, а камерите уловиха гримаси на недоволство след всеки гол за Бенфика. Може би защото Роналдо е юноша на градския съперник Спортинг, както отбеляза коментаторът на мача.

Анхел Ди Мария вкара първия гол в 23-ата минута, а Гонсало Рамош се разписа на два пъти до края на първото полувреме в 31-ата и 39-ата минута. Ал Насър върна едно попадение чрез Ал Ганам в 42-ата минута. Шиелдеруп пък оформи крайния резултат в двубоя в 68-ата минута.