Атлетико (Мадрид) и Манчестър Юнайтед не се победиха в първия осминафинал помежду си в Шампионската лига. 19-годишният швед Антъни Еланга осигури равенството 1:1 на “червените дяволи” с късен гол през второто полувреме, като по този начин остави развръзката за ответния мач, който ще се играе на “Олд Трафорд” - Театъра на мечтите.

Попадението на младата шведска надежда бе и юбилейно - №500 за Юнайтед в историята на КЕШ и Шампионската лига, като единствен Реал (Мадрид) (1001 гола), Байерн (Мюнхен) (760) и Барселона (624) могат да се похвалят с повече попадения.

Равенството на “Уанда Метрополитано” в испанската столица пък продължи неуспешната серия на Кристиано Роналдо на този стадион срещу Атлетико. Португалската легенда няма гол, асистенция или победа в четири мача срещу “дюшекчиите” на това съоръжение. Балансът му в тези двубои е три равенства и една загуба.

През първото полувреме англичаните така и не успяха да заплашата вратата на Ян Облак, като за първи път от сезон 2005/2006 насам не успяха да стигнат дори до едно докосване в противниковото наказателно поле в рамките на първите 45 минути.

Атлетико от своя страна стигна до гол след по-малко от 10 минути футбол, като въобще не бе изненада, че голмайсторът бе намиращият се в чудесна форма Жоао Феликс. Португалският полузащитник се разписа с глава, за да даде летящ старт за момчетата на Диего Симеоне.

След полученото попадение гостите се съвзеха и изравниха играта, но без да стигат до реални голови шансове. Единствено Роналдо малко преди почивката пробва далечен шут, който мина встрани от врата на Облак. В последната минута на частта Маркос Йоренте пък нацели напречната греда на Давид де Хеа след изстрел с глава.

Юнайтед определено заигра по-агресивно след почивката, търсйки изравняване, но така и не стигаше до гол. Напрежението на терена видимо се вдигна, след като през второто полувреме съдията показа общо седем жълти картона.

Десет минути преди края Бруно Фернандеш изведе по перфектен начин Еланга, който изравни за англичаните - 1:1. За Фернандеш това бе асистенция в шести пореден двубой в Шампоионската лига, което го прави първият играч с подобно постижение, подобрявайки досегашния рекорд, който бе дело на Дейвид Бекъм през 1998 година.

В 85-ата минута резервата Антоан Гризман стреля в наказателното поле към далечния ъгъл на врата, но топката се отби в гредата.