Победен гол на Нико Гонсалес спаси Барселона от нова издънка.

19-годишният полузащитник вкара пет минути преди края, за да осигури на своя отбор трите точки и 3:2 срещу гостите от Елче, които продължават да нямат победа на “Камп Ноу”.

Серията без загуба срещу този съперник е и най-дългата в историята на Барселона, що се касае до мачове от Ла Лига. Каталунците нямат поражение у дома срещу Елче вече 23 мача (16 победи и 7 равенства).

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА >>>

Треньорът Шави Ернандес отново заложи на доста младоци в стартовия състав, като даде дебют на Феран Жутгла, който досега играеше единствено за дубъла на клуба.

Именно 22-годишният нападател откри резултата за домакините в 16-ата минута. Всъщност той се разписа и още във втората минута, но този гол не бе зачетен заради засада.

Три минути след първото попадение за вечерта, Гави увеличи преднината на Барса. Талантливият младок елиминира няколко противникови защитници, след което шутира неспасяемо във вратата на гостите за 2:0.

Домакинит не спираха да атакуват през целия мач, но също така имаха доста проблеми в защита, като в 62-ата минута Тете Моренте прати топката над ръцете на Марк-Андре тер Щеген с мощен шут за 2:1.

Още в следващата минута гостите нанесоха втори удар и изравниха. Моренте центрира на далечната греда, където бранителите на каталунския тим бяха оставили Пере Мия абсолютно сам, а той с глава вкара втория гол за Елче - 2:2.

Нико Гонсалес влезе в игра в 72-ата минута, а в 85-ата донесе победата на Барса след асистенция на Гави. Двамата тийнейджъри комбинираха чудесно, като резервата порази вратата с удар от точката на дузпата за 3:2.

Барса е на седмо място в Ла Лига с 27 точки, а Елче - на шестнадесето с 12 по-малко.