Рома изживя още една вълнуваща европейска вечер на "Стадио Олимпико", побеждавайки с 2:1 Порто в първи осминафинален сблъсък от Шампионската лига.

В герой за "вълците" се превърна 19-годишният Николо Дзаниоло, който вкара двата гола и оправда доверието на Еузебио Ди Франческо.

Дзаниоло, взет от Интер през лятото срещу 4,5 милиона евро, стана твърд титуляр в Рома и доказа, че не се страхува от големите мачове, какъвто е този с Порто.

Реализира двете попадения през второто полувреме след прекрасна игра на Един Джеко, който му подаде за първия гол, а след негов удар и добавка на младежа резултатът стана 2:0. Това в рамките на шест минути между 70-а и 76-а.

Порто обаче стигна до много важно попадение 10 минути преди края, когато Адриан се възползва от късметлийска асистенция на Тикиньо, за да загатне, че реваншът ще е много интересен.

Рома ще гони нов геройски пробив в елиминациите на Шампионска лига след миналогодишния полуфинал, а португалците ще се опитат да стигнат четвъртфинал за първи път от 2015-а.