Локомотив (Пловдив) спечели десетата си победа за сезона и се откъсна на три точки от ЦСКА на второто място в родното първенство, след като надигра Славия у дома с 2:0. Силен дъжд и токов удар съпътстваха успеха на “смърфовете”, като заради второто началото на днешния мач закъсня, а телевизионното предаване стартира чак след започването на двубоя.

Георги Минчев продължи силната си форма с нов гол - за 1:0 в 18-ата минута, когато Парвиз Умарбаве центрира от фаул, а Минчев реализира с глава четвъртия си гол за сезона.Нападателят има три попадения в последните четири двубоя на своя тим, както и една асистенция.

Локомотив категорично бе по-настоятелният тим и видимо се приспособи по-добре към тежките условия. Младият вратар на гостите Станислав Вуцов правеше всичко по силите си, за да не се стига до втори гол, но това все пак се случи в петата минута на продължението на мача, когато Кристиан Гомис вкара втори гол за пловдивчани.

Локо е с 33 точки след 16 изиграни двубоя, като е на две от лидера Лудогорец, но и с два мача повече и на три от третия ЦСКА, който от своя страна е с мач по-малко от “черно-белите”.

Славия пък е на предпоследната тринадесета позиция с 12 точки и три загуби в последните си пет двубоя.