Германия трябваше да прави обрат, но все пак се спаси от нов балкански резил в своята група от световните квалификации.

Бундестимът победи Румъния с 2:1, като по този начин се доближи на победа от класиране за Мондиала в Катар.

Немците обаче изобщо не впечатлиха, като победата им дойде доста измъчено. Радостното за тима е, че поне си спести срама от началото на март, когато Северна Македония ги победи насред Дуисбург.

Днес нещата също тръгнаха кошмарно, защото още преди да изтекат 10 минути игра в Хамбург, Янис Хаджи откри резултата за Румъния.

След гола Германия тотално контролираше мача, владееше топката в 80% от времето, но немските играчи се скъсваха да изпускат, а гол не падаше.

Все пак логичното се случи в началото на втората част, когато Серж Гнабри с хубав удар от границата на наказателното поле успя да изравни.

Снимка: Getty images

След тези минути обаче немците продължиха с неубедителните действия, а и показаха дост пропуски в отбрана, защото на няколко пъти румънските играчи се откъсваха на отлични позиции, но не им достигаше класа и късмет да нанесат втори удар по домакините.

Ключовият ход на новия селекционер Ханзи Флик се оказа пускането на спокойно може да кажем ветерана Томас Мюлер, който в 107-ия си мач за Бундестима се превърна в герой.

10 минути преди края Мюлер вкара победния гол, а до края Румъния пропиля няколко шанса за късно изравняване.

Така Германия оглави групата с 18 точки, като още в понеделник могат да си осигурят визите за Катар, ако победят Северна Македония насред Скопие.

Македонците очаквано биха Лихтенщайн с 4:0 и делят второто място с тима на Армения. Двата отбора имат по 12 точки, а с две по-малко е Румъния, което обещава жестока борба за тази позиция в последните три мача от групата.

Прекрасна вечер имаше и тимът на Нидерландия, който не бе убедителен, но измъкна победа с 1:0 в Латвия.

Добрата новина за "лалетата" бе, че директните конкуренти Турция и Норвегия направиха самоубийствено 1:1, с което нидерландците оглавиха тази група.

Ето и всички резултати от световните квалификации за вечерта, както и класирането в отделните групи:

Група "Е"

Чехия - Уелс 2:2

Естония - Беларус 2:0

Класиране: Белгия 16т. Чехия 8т. Уелс 8т. Естония 4т. Беларус 3т.

Група "G'

Латвия - Нидерландия 0:1

Турция - Норвегия 1:1

Гибралтар - Черна гора 0:3

Класиране: Нидерландия 16т. Норвегия 14т. Турция 12т. Черна гора 11т. Латвия 5т. Гибралтар 0т.

Група "Н"

Кипър - Хърватия 0:3

Русия - Словакия 1:0

Малта - Словения 0:4

Класиране: Хърватия 16т. Русия 16т. Словения 10т. Словакия 9т. Малта 4т. Кипър 4т.

Група "J"

Германия - Румъния 2:1

Лихтенщайн - Северна Македония 0:4

Исландия - Армения 1:1

Класиране: Германия 18т. Северна Македония 12т. Армения 12т. Румъния 10т. Исландия 5т. Лихтенщайн 1т.