Александър Томаш не успя да започне кариерата си като треньор на ЦСКА с успех. Наследникът на Томислав Стипич начело на "армейците" направи няколко промени, включително връщайки Иван Турицов като капитан в титулярния състав, но футболистите му отстъпиха на Ботев (Пловдив) с 0:1 на столичния стадион "Локомотив" в петък вечер, записвайки четвърта поредна загуба в първенството.

Мачът се игра в квартал "Надежда" заради заетост на националния стадион "Васил Левски", където утре предстои концерт на британската музикална звезда Ед Шийрън.

Промяна в играта на столичани определено имаше, най-вече в поведението на играчите - те видимо се вложиха доста повече спрямо последните мачове със Стипич като наставник, но това не бе достатъчно.

ЦСКА пропусна да поведе след само 10 минути игра, когато новото попълнение Годуин Коялипу разтресе гредата след добро изпълнение с гръб към вратата. До почивката и двата отбора атакуваха при всяка възможност, но голове така и не паднаха.

Коялипу бе най-активен в нападение за домакините, докато "канарчетата" имаха добри възможности чрез Мараш и Укаки, но без да стигнат до така желаното попадение.

В началото на второто полувреме именно защитникът Ехидже Укаки вкара за гостите гол, оказал се със стойността на три точки. В 57-ата минута той взе топката след лошо изчистване на Християн Петров в центъра, а след това се откъсна сам срещу Густаво Бусато и стреля в левия му ъгъл, за да отбележи втория си гол за сезона. Той бе точен и в пловдивското дерби с Локомотив в края на миналия месец.

Малко след това и двата отбора искаха от съдията Валентин Железов да изгони с втори жълти картони съответно Джеймс Ето'о и Иван Турицов, ала това не се случи.

Томаш потърси промяна и пусна в игра последователно Иван Тасев, Джейсън Локило, Петко Панайотов, както и Сейни Санянг, появил се принудително на мястото на контузилия се Иван Турицов.

Към края на мача Коялипу удари още една греда, но така или иначе бе отсъдено нарушение и ако имаше гол, той нямаше да бъде зачетен.

Така след шест мача ЦСКА е само с една победа, а загубите са общо пет. Тимът е тринадесети с три точки, докато Ботев е четвърти с десет повече.