Милан не успя да победи Аталанта след 1:1 на "Сан Сиро" в дербито на 26-ия кръг в Серия "А".

"Росонерите" до голяма степен бяха ощетени от топ реферът на първенството за последните четири години Даниеле Орсато, който даде много странна дузпа на бергамаските.

Това се случи в края на първото полувреме, когато Оливие Жиру посегна за топката и не игра с нея, а след разглеждане с ВАР му бе отсъдено нарушение без видимо да има такова.

ВИЖТЕ СИТУАЦИЯТА В РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА >>>

Преди това още в третата минута Милан поведе в резултата със супер гол на Рафаел Леао, а изравняването дойде с точното изпълнение от бялата точка на Тюн Копмайнес.

През втората част Аталанта имаше късмет след пропуски на Рафаел Леао и Жиру, но като цяла със здрава работа успя да опази резултата.

Така Милан е трети в таблицата с 53 точки, на четири зад втория Ювентус. Аталанта е пети с 46.