"Наполи" завърши наравно 2:2 с "Торино" на своя "Сан Пауло" и теоретически направи "Ювентус" шампион. Разликата между двата съперника в битката за титлата вече е шест точки два кръга преди края. Головата разлика отписва всички шансове на днешния домакин.

Хората на Маурисио Сари отново изпуснаха половин дузина чисти положения пред противниковата врата и платиха горчивата цена.

Те повеждаха на два пъти в двубоя, но допуснаха лековати грешки в отбрана, каквито в последната седмица им костваха титлата.

Неаполитанците поведоха в 25-а минута. Дрис Мертенс вкара отблизо след много груба грешка на централния защитник Кевин Бонифаци.

"Торино" стигна до равенството в 55-а минута. Лош късмет сполетя "Наполи", след като подаване на Даниеле Басели се отклони в крака на Влад Кирикеш и влезе неспасяемо във вратата на Пепе Рейна.

"Наполи" не спря да се бори и стигна до нов аванс в 71-а минута. Капитанът Марек Хамшик вкара с красив удар от границата на наказателното поле.

В 83-а минута обаче и последните мечти за титлата угаснаха. Лоренцо Де Силвестри бе оставен непокрит в наказателното поле и възстанови равенството след удар с глава.