Седемкратният роден шампион "Лудогорец' постигна важна победа с 1:0 като гост на грузинския първенец "Торпедо" (Кутаиси) в първа плейофна среща от Лига Европа.

Разградчани не впечатлиха с играта си, но постигнаха целта си в Тбилиси и взеха изключително ценна преднина преди реванша след седмица.

Евентуално отстраняване на "Торпедо" ще осигури европейски мачове до края на календарната година за "Лудогорец" и минимум 3 милиона евро приходи от наградния фонд на УЕФА.

Единственото попадение в срещата бе дело на Вандерсон, който бе точен в даденото от съдията продължение на първата част.

Бразилецът получи пас на скорост, навлезе в наказателното поле - успоредно на голлинията и с мощен шут не остави шансове на вратаря.

Преди гола преобладаваха единоборствата и нарушенията, а футболните моменти бяха малко.

Единствената опасност пред грузинската врата освен гола бе в 15-та минута, когато шут на Мисиджан бе спасен от вратаря.

Домакините от "Торпедо" пък започнаха активно и отбелязаха още във 2-та минута, но попадението бе отменено, след като трима играчи на грузинците бяха в положение на засада.

В средата на втората част българският тим имаше няколко добри шанса да стигне до решителен втори гол, но ги пропиля.

С пропуски се отчетоха Вандерсон, Мисиджан и Марселиньо, а най-чистото положение се откри пред Кешеру.

В 68-та минута Сисиньо отправи мощен далечен удар, вратарят не се намеси по най-добрия начин, но румънският нападател на "Лудогорец" не успя да го преодолее от няколко метра.

Като цяло грузинският шампион бе по-активният тим, а "Лудогорец" разчиташе на контраатаки, но не срещаше затруднения в дефанзивен план и рядко допускаше противника до наказателното си поле.

Това бе седми мач на грузински тим срещу български от отделянето на страната от СССР, но гол в родната врата отново не падна.

Реваншът е след седмица в Разград, а "Лудогорец", който видимо разполага с по-класните индивидуалности, ще влезе в ролята на категоричен фаворит и с комфортна преднина от тазвечершния двубой.