Тотнъм записа класическа победа с 3:0 над Борусия Дортмунд в осминафинален мач от Шампионска лига.

По този начин лондончани взеха чудесен и до някъде изненадващ аванс над своя съперник, който ще има изключително трудната задача да връща три гола на реванша в Дортмунд на 5 март.

Двата тима оправдаха очакванията за отворен и интригуващ сблъсък, а Борсусия бе далеч по-опасният тим през първата част на "Уембли".

Герой за "шпорите" бе вратарят Юго Лорис, който направи няколко решителни спасявания и запази нулевото равенство, при което двата тима се оттеглиха на почивка.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: АР/БТА

Второто полувреме започна ударно за домакините, които само две минути след началото му, вече водеха в резултата.

Грешка при изнасянето от страна на "жълто-черната" отбрана подари топката на Тотнъм, Ян Вертонген центрира в наказателното поле, където непокритият Хюн Мин Сон откри.

Голът вдъхна увереност на тотнъм и "шпорите" контролираха играта до края на мача.

Чистите положения обаче бяха рядкост но всичко се промени в края на мача.

Десет минути преди края Орие центрира в наказателното поле, където Ян Вертонген удвои.

Само четири минути по-късно влезлият като резерва Фернандо Йоренте тотално отчая немския тим с трети гол във вратата им.

Снимка: Getty images/ Guliver photos