Тотнъм постигна късен обрат, за да намери място в петия кръг за Купата на ФА.

"Шпорите" победиха Саутхемптън с 3:2, като 12 минути преди края на двубоя изоставаха в резултата.

Двата тима изиграха страхотен мач, в който очакваната доминация на Тотнъм не се състоя.

Гостите от южното крайбрежие играха смело, създадоха доста ситуации и нямаше да е незаслужено, ако бяха стигнали до сензация на "Тотнъм Стейдиъм".

"Светците" имаха доста шансове на контраатака, пропуснаха два такива в началото на мача, преди да инкасират нелеп гол.

В 12-ата минута Ндомбеле шутира, а топката се отклони от Джак Стивънс и влетя в собствената му врата.

До края на полувремето обаче Саутхемптън изравни с поредната си контраатака. Редмънд стреля, а Юго Лорис изби топката право в краката на Шейн Лонг, като иралндският национал не сбърка.

"Светците" стигнаха до обрат през втората част, когато Редмънд отново бе в основата на гола. Той навърза няколко играчи в бяло и изведе Дани Ингс, който вкара за 2:1 в полза на тима си.

Тотнъм обаче не се предаде и изравни в 78-ата минута благодарение на Лукас Моура.

Три минути преди края дойде и мигът на Хюн Мин Сон. Той си изработи дузпа, след като финтира вратаря и бе препънат, а впоследствие я реализира, за да прати отбора си напред в турнира.