Отборът на Челси направи сериозна крачка към място на финала за Купата на Лигата.

"Сините" спечелиха с 2:0 първия полуфинален сблъсък срещу градския си съперник Тотнъм, като натрупаха добър аванс преди реванша след седмица.

Европейският клубен шампион Челси бе по-добрият тим на терена през целия мач и напълно заслужи комфортния си успех, макар в последния месец да изпитваше доста затруднения.

Голямо влияние изигра и ранният гол, до който Челси стигна още в петата минута. Тогава груба грешка подари топката на Маркос Алонсо, а той хитро пусна към Кай Хаверц и немският атакуващ халф откри от близка дистанция.

Топката влезе във вратата от крака на бранителя на Тотнъм Давинсон Санчес, но дори и да не бе подложил крак, шутът на Хаверц така или иначе щеше да се превърне в гол. Именно заради това попадението не бе записано като автогол.

Не така обаче стояха нещата в 34-ата минута, когато отново топката влезе във вратата на Тотнъм от тялото на играч в бял екип, като този път вече говорим за класически автогол.

Вкара си го Бен Дейвис, който неориентирано скочи, макар да бе ясно, че няма как да избие топката с глава. В полета си обаче той се оказа на точното място, за да засече с рамо опита за изчистване на Танганга, вкарвайки си нелеп автогол.

Така Тотнъм ще трябва да постигне забележителен обрат следващата седмица, ако иска да дсотигне до втори пореден финал в турнира след този преди година, който бе загубен от Манчестър Сити.

Челси пък можеше да съжалява, че не вкара и трети гол през втората част, а отборът е с крачка по-близо до първия си финал в турнира от 2019-а.