Ливърпул не успя да победи Тотнъм и завърши 1:1 у дома срещу лондончани, като по този начин дава добър шанс на Манчестър Сити да се откъсне повече на върха в Премиър лийг. Преди този кръг двата тима бяха разделени от една точка, а сега имат по 83, но мърсисайдци вече са и с мач повече от “гражданите”.

Хюн-мин Сон откри резултата за гостите с двадесетото си попадение през сезона досега. Корейската звезда засече хубаво центриране на Райън Сесеньон десет минути след почивката.

Сон е замесен в повече голове (17) в Премиър лийг през 2022 година от който и да е друг играч. Той е вкарал 12 пъти и е асистирал още пет.

Зимното попълнение Луис Диас спаси точката за Ливърпул, разписвайки се във втори пореден двубой, след като бе сторил това и през седмицата в Шампионската лига срещу Виляреал. Той стори това 15 минути преди края на мача, когато се разписа за 1:1.

Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте продължи успешната си серия срещу Ливърпул - той има само една загуба в шест мача, а на “Анфийлд” няма поражение, като и трите двубоя на този стадион с водените от Конте тимове завършват 1:1.

Освен това Спърс станаха първият отбор от октомври миналата година насам, който успява да вземе нещо от мърсисайдци като гост. Преди днешното равенство домакините имаха 12 поредни победи на собствен терен.

Тотнъм е пети в класирането с 62 точки - една по-малко от четвъртия Арсенал.