Отборът на Тотнъм продължи със слабото си представяне в английската Висша лига.

"Шпорите" завършиха наравно 1:1 с новака Шефилд Юнайтед, като нямат победа в първенството вече пет мача.

Колебливото представяне оставя Тотнъм на 12-ата позиция с 14 точки. Те са с три по-малко от тези на Шефилд, и оставят миналогодишния финалист в Шампионска лига на девет точки от топ 4.

Домакините, които бяха по-активният тим през целия мач, успяха да открият резултата в 58-ата минута, когато точен бе Хюн Мин Сон. Топката стигна щастливо до корееца, който успя да я промуши между краката на вратаря.

В атаката след гола Шефилд Юнайтед успя да изравни, но ВАР отмени гола, защото Макголдрик бе в засада.

В 77-ата минута обаче нямаше какво да спаси Тотнъм, когато "остриетата" стигнаха до щастлив изравнителен гол. Джордж Балдок опита да центрира, но топката доби доста странна траектория и директно влетя във вратата на Гадзанига за крайното 1:1.

По-рано през деня Челси спечели лондонското дерби срещу Кристъл Палас с 2:0.

Успехът за младия и атрактивен тим на Франк Лампард домесоха Тами Ейбрахам и Кристиан Пулишич с голове през втората част.

Попадението бе №10 за Ейбрахам във Висшата лига, което го превърна във втория най-млад играч достигнал тази бройка със синия екип след Ариен Робен през 2004-а.