Тотнъм допусна втора поредна загуба във Висшата лига след 0:1 при гостуването си на Брайтън в 21-ия кръг.

Гол на Леандро Тросар в 17-ата минута донесе успеха за "чайките", които наказаха неубедителния си съперник.

Брайтън беше по-добрият отбор на терена в почти всичките 90 минути и стигна до много повече изгодни положения за попадение.

Поражението на Тотнъм означава, че тимът на Моуриньо остава шести с 33 точки, на 11 от лидера Манчестър Сити. Брайтън е 17-и с 21 точки.

За "шпорите" си пролича липсата на Хари Кейн, който се контузи при загубата от Ливърпул през седмицата. За пореден път се видя колко зависими са лондончани от своя супер нападател.

Атаката беше водена от Гарет Бейл, Хюн-Мин Сон и Стивън Бергвайн, но те разочароваха португалския си наставник, който опита с пускане в игра на Ерик Ламела, Лукас Моура и Карлос Винисиус през втората част. Резултат нямаше.