Отборът на Фулъм изненадващо измъкна точка от градския си съперник Тотнъм, завършвайки наравно 1:1 в дома на "шпорите".

Мач, който момчетата на Жозе Моуриньо на теория трябваше да спечелят без особени трудности, за да се доближат само на точка от шампиона Ливърпул и на 4 от лидера Манчестър Юнайтед.

Това обаче не се случи, като Тотнъм ще остане на шестото място след 17 изиграни кръга.

А Жозе Моуриньо със сигурност ще има какво да каже по въпроса, защото днес отборът му трябваше да играе срещу Астън Вила.

Заради многото заразени в бирмингамския клуб обаче, преди два дни Федерацията реши, че е подходящият момент да се изиграе отложеният мач срещу Фулъм. Моуриньо бе доста недоволен от този факт и бъдете сигурни, че след грешната стъпка на отбора му той няма да пропусне да се оплаче от получилата се ситуация.

А мачът можеше да е далеч по-спокоен за "шпорите", защото Хари Кейн откри след страхотен плонж в 24-ата минута, а през първата част неговите съотборници пропуснаха още няколко стопроцентови положения.

През втората част Тотнъм уцели и греда, за да се стигне до 74-ата минута, когато всички тези пропуски бяха наказани.

Адемола Лукман центрира, а с глава Иван Кавалейро прати топката във вратата за 1:1.

Все пак фианлният натиск на Тотнъм доведе до гол в последната минута, но той бе отменен заради засада, което означаваше две загубени точки за "шпорите".

По-рано днес гол на английския национал Фил Фоудън бе достатъчен за Манчестър Сити да изкопчи минимален успех над Брайтън у дома.

Победата прати гражданите на третото място, на четири точки зад градския си съперник и лидер в класирането - Манчестър Юнайтед.