Тотнъм навакса изоставане от един гол, след като Саутхемптън стресна рано-рано всички на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в Лондон. Спърс се оказаха изоставащи в резултата след само 12 минути игра, но в крайна сметка полетяха и разбиха "светците" с 4:1, за да потеглят победоносно в новия сезон в Премиър лийг.

Джеймс Уорд-Прауз откри резултата с воле, което се отби в тревата, за да остави безпомощен Юго Лорис след малко повече от 10 минути футбол. Тотнъм обаче не бе изоставащ дълго - в 21-ата минута Райън Сесеньон засече центриране на Деян Кулушевски за 1:1, а десет по-късно упражнението бе повторено, но този път Ерик Дайър отбеляза след пас на Хюн-Мин Сон за 2:1.

През второто полувреме "шпорите" добавиха още два гола - Мохамед Салису си вкара автогол, а Кулушевски се разписа в 63-ата минута за финалното 4:1.

Нито един от новите играчи на Антонио Конте не започна от първата минута, но след почивката в игра влязоха последователно Иван Перишич, Клеман Лангле и Ив Бисума, които записаха първите си минути за лондонския отбор.

Tака поне временно Спърс оглавяват класирането на Висшата лига, но има още осем отбора, които тепърва ще играят първите си мачове.

Нотингам Форест загуби от Нюкасъл с 0:2 при завръщането си в елита след дълго отсъствие, докато друг от новаците в лицето на Борнемут удари с 2:0 Астън Вила.

В другата среща от 17:00 часа Лийдс надви Уулвърхемптън с 2:1.