Тотнъм се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига след нова победа над Борусия (Дортмунд).

"Шпорите" спечелиха гостуването си в Германия с 1:0 и с общ резултат от 4:0 безпроблемно намериха място сред най-добрите осем в Европа за първи път от 2011-а насам.

Домакините започнаха много силно мача, опитвайки да се върнат в него след тежката загуба на "Уембли".

Подкрепяни от невероятните си фенове, "жълточерните" имаха своите шансове, но бяха спрени от Юго Лорис.

Френският страж направи няколко страхотни спасявания, отчайвайки играчите на немския тим.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Постепенно домакините се отчайваха от негативния развой, а интригата сякаш приключи три минути след началото на втората част.

Звездата на гостите Хари Кейн получи чудесен пас от Сисоко и прати топката във вратата, от тук нататък сякаш всичко бе ясно.

До края Борусия все пак опита да се спаси от поражението, но няколко неточни удара и ново чудесно спасяване на Лорис означаваха, че тимът ще претърпи нова загуба от Тотнъм.