Тотнъм изигра един от най-силните си мачове след уволнението на Жозе Моуриньо и победи Уулвърхямптън в Лондон с 2:0 в 36-ия кръг на Висшата лига.

Така хората на Райън Мейсън подхраниха надеждите си да играят в европейските клубни турнири през следващия сезон, като вече са шести в класирането с равни точки със седмия Уест Хям. Евертън е осми с три точки по-малко.

Победата за "шпорите" бе повече от заслужена, тъй като те изигираха много силен мач, в който създадоха голям брой голови положения.

Хари Кейн нацели гредата в началото на мача, но откри резултата в самия края на първото полувреме след фантастична асистенция на Пиер Хойберг. Така английският нападател поведе в голмайсторската класация на Висшата лига през сезона.

Уулвс имаха късмет в началото на втората част, когато в рамките на една атака последователно Кейн и Деле Али нацелиха страничните греди.

Тотнъм обаче заслужено стигна до втори гол в 62-ата минута. След добра работа на левия фланг от Серхио Регилон, топката стигна до Гарет Бейл, чийто удар в последствие бе спасен. Хойберг притича за добавка и добави попадение към асистенцията си от по-рано.

Така "шпорите" ще се надяват да участват в Лига Европа през следващия сезон, като до края на сезона имат домакинство на Астън Вила и гостуване на Лестър.

В друг мач, който се игра по-рано днес, Кристъл Палас победи Астън Вила с 3:2 в Лондон.