Тотнъм откри тазгодишния "Боксинг дей" в английския футбол с победа.

"Шпорите" спечелиха мача си срещу Брайтън с 2:1 и се изкачи на петата позиция във Висшата лига.

По този начин момчетата на Жозе Моуриньо се реваншираха пред феновете си за поражението, което допуснаха от Челси в неделя.

Основна заслуга за победата имаше прероденият под ръководството на Жозе Моуриньо - Деле Али.

Английският национал направи поредния си силен мач, а от пристигането на португалеца начело на шпорите, той е имал заслуга за 8 от попаденията на тима.

Днес Деле Али вкара победният гол. Той го направи по доста красив начин от трудна ситуация, като по този начин донесе победата на тима си.

Този гол падна в 72-ата минута - 20, след като Хари Кейн бе изравнил.

Коренната промяна в играта на "шпорите" през втората част бе ключова за успеха, защото Брайтън се оттегли с преднина на почивката.

Резултатът откри Адам Уебстър, а през първото полувреме Тотнъм определено не надиграваше съперника си.

Освен гола, "чайките" имаха още няколко положения, докато гол на Тотнъм бе отменен заради засада след намесата на ВАР.

Жозе Моуриньо обаче свърши работата си на почивката и отборът му излезе преобразен, за да заслужи победата.