Манчестър Юнайтед изигра поредния си слаб мач през сезона, въпреки цялата еуфория около идването на Кристиано Роналдо и огромните очаквания към доста силния като единици състав на клуба.

"Червените дяволи" направиха 1:1 с Евертън у дома, като продължиха със серията слаби продукции.

Този път обаче дори и Кристиано Роналдо не успя да спаси тима си с някое магическо отиграване или с решителен гол в самия край, както го направи на няколко пъти, за да отвлече вниманието от проблемите в играта.

Манчестър Юнайтед загуби три от последните си пет мача преди този с Евртън, а двете победи, които записа, дойдоха доста щастливо с голове в самия край, които не бяха особено заслужени с оглед продукцията на тима.

Днес тя отново не бе на нужното ниво, като доста по-скромният откъм единици Евертън, изигра много по-умно мача и спокойно може да съжлаява, че не си тръгва с трите точки.

Защото в самият край Евертън стигна до второ попадение, но то бе отменене правилно заради много тънка засада. В тази ситауция Том Дейвис се бе озовал сам срещу вратаря, но не посмя да стреля, а реши да подава към намиращия се зад отбраната Йери Мина, което се оказа грешка.

Иначе резултатът бе открит от Манчестър Юнайтед в самия край на първото полувреме, когато Антони Марсиал с чудесен удар изведе домакините напред.

Треньорът Оле Гунар Солскяр бе взел нестандартното решение да остави Кристиано Роналдо и Пол Погба на пейката, като през тази първа част с контраатаките си Евртън бе доста по-опасния тим.

И напълно заслужено в средата на втората част "карамелите" стигнаха до изравняване, именно чрез една от контраатаките си.

Сам срещу вратаря се озова Андрюс Таунсенд, който отбеляза и реши да се израздва със запазената марка на Роналдо, със сигурност с цел да подразни както самия португалец, така и цялата домакинска публика.

След този изравнителен гол Юнайтед така и не стори достатъчно, за да потърси победен гол, а както вече споменахме, Евертън стигна до такъв, но той бе отменене заради засада.

Ремито остави двата тима с по 14 точки, колкото има и лидера Ливърпул. Останалите отбори в челото обаче все още не са изиграли мачовете си от кръга, като по всяка вероятност Манчестър Юнайтед и Евертън може да се озоват извън топ 4 след края на уикенда.