Шампионът Лудогорец върна първата си позиция в първенството след труден успех на стадион "Тича" във Варна.

Разградчани спечелиха с 2:1 над Черно море, а това бе първият им успех във Варна от две години насам.

Мачът бе доста интересен и равностоен, като можеше да отиде във всяка посока, но в крайна сметка шампионът ликуваше.

Големият герой бе добре познат - Клаудиу Кешеру, който вкара победното попадение в 74-ата минута.

Асистенция пък му направи реабилитираният Марселиньо, който записа първия си мач в първенството заради скандалите със Стойчо Стоев.

Двамата се помириха, а Марселиньо се появи в игра, за да центрира към Кешеру минутка по-късно.

Бразилецът обаче пак се забърка в проблеми, като 10 минути по-късно напусна терена заради червен картон.

Домакините пък заслужават похвали за силния мач, който изиграха, но в крайна сметка си тръгват без точки.

Черно море започна силно, пресираше Лудогорец и прекара първия половин час изцяло в половината на шампиона.

Напълно заслужено стигна и до гол чрез Родриго, който се възползва от грешка на Анисе, напредна и с техничен удар откри.

Снимка: Bulphoto

Радостта обаче бе кратка, защото в 32-ата минута Дан Битон опита центриране, което мина покрай купа от играчи и влетя във вратата, изненадвайки Иван Дюлгеров.

Дюлгеров изкупи вината си със страхотно спасяване малко по-късно, решителна намеса направи и Пламен Илиев на отсрещната врата.

През втората част Черно море отново атакуваше, но гредата спря Андраде, за да се стигне до победния гол на Кешеру.

Финалният натиск на домакините не даде резултат и Лудогорец открадна трите точки от традиционно трудното гостуване във Варна.