Трагедия беляза националния тим на карибския остров Кюрасао, част от който е и голмайсторът на Левски Найджъл Робърта.

Резервният вратар на отбора - Жарзиньо Пиетер, почина на 31-годишна възраст в Хаити, където днес Кюрасао трябваше да изиграе мач срещу домакинтие.

Пиетер се почувствал зле и отишъл да си легне в хотелската стая, но повече не се събудил, а първоначалната версия е, че причината за смъртта е инфаркт.

През цялата си кариера той бе част от тима на Сентро Домингито на родния си остров.

Той бе неизменна част от националния тим в последното десетилетие, но рядко бе титуляр, предвид наличието на бившия страж на ПСВ Елрой Руум.

Жарзинио Пиетер бе част от състава, който това лято сензационно достигна до четвъртфиналите на континенталната надпревара "Голд Къп", където загуби с 0:1 от САЩ.