Националът Илиан Илиев ще премине медицински изследвания заради травма, която може да го извади от мачовете на България в световните квалификации през септември.

На 2-ри гостуваме на актуалния европейски шампион Италия, а на 5-ти сме домакини на Литва.

22-годишният халф получи мускулна контузия в понеделник, когато дебютира за новия си отбор Аполон Лимасол в кипърското първенство.

Той бе сменен в 64-ата минута, а тимът му спечели у дома с 4:2 срещу Етникос.

Първоначалните прогнози са за неособено сериозна контузия, но въпреки това ще се чакат резултатите от тестовене, за да се разбера дали синът на треньора на Черно море ще може да се яви за лагера на националите.

Илиев е повикан от националния селекционер на България Ясен Петров за двете квалификации и контролата с Грузия.

Той игра 20 минути при 1:3 от Швейцария през март, както и пълните 90 минути при поражението от Франция през юни в Париж в приятелски мач.