Чешкият треньор на Лудогорец Павел Върба е бил приет по спешност в болница заради съдов проблем. Наставникът на шампионите е бил прегледан в спешното отделение на болницата в Разград, а след това е транспортиран до Русе, където е бил хоспитализиран.

В момента Върба се чувства добре, а лекарите полагат всички необходими грижи за подобряване на състоянието му.

"ПФК Лудогорец благодари на специалистите, оказали първа помощ на Върба и поели грижите за неговото лечение. Клубът осигурява най-доброто необходимо за бързото му възстановяване и връщане при отбора", гласи официалната позиция на "орлите"

Междувременно Лудогорец спечели с 2:1 срещу Локомотив (Горна Оряховица) в приятелски мач, който се състоя от две полувремена по 40 минути.

Бившият играч на БАТЕ Борисов Владислав Мирчев откри за гостите в осмата минута, но разградчани стигнаха до обрат с голове на Бърнард Текпетей десет минути преди почивката и на юношата Цветослав Петров в 53-ата минута.

Неофициален дебют направи новото попълнение Оливие Вердон.