Юрген Клоп е свикнал да бие със засади, заяви мениджърът на Уест Хям Мануел Пелегрини след двубоя на неговия отбор срещу Ливърпул във Висшата лига, завършил 1:1.

Срещата бе белязана от гол от засада на мърсисайдци през първото полувреме и още една неотсъдена такава в последната минута, когато Дивок Ориги излезе сам срещу вратаря и пропусна.

Пелегрини си спомни за мача между неговия бивш Малага и Борусия (Дортмунд) на Клоп в четвъртфиналите на Шампионска лига през 2013-а.

"Той победи Малага с гол от седемметрова засада, няма от какво да се оплаква", заяви Пелегрини след мача на Олимпийксия стадион в Лондон.

Двамата треньори влязоха в ожесточен спор на пистата след края на двубоя, а Клоп заяви, че съдията е бил "афектиран" от грешката си през първото полувреме.

Германският мениджър поиска дузпа за игра с ръка на Анжело Огбона през втората част, но призна, че резултатът е закономерен.

Ливърпул в момента води на Манчестър Сити с 3 точки в класирането, но тимът на Клоп все по-често губи точки срещу отбори от средата на класирането.