Треньорската рокада в ЦСКА не даде нужният поне първоначален резултат и "червените" загубиха с 0:1 от Ботев (Пловдив) в първата пполуфинална среща за Купата на България.

Това е третото поредно домакинско поражение за отбора на ЦСКА, който загуби дуелите си с пловдивския Локомотив и Пирин от първенството, а сега записа загуби и от Ботев за Купата.

В този период изключение прави единствено друг изигран на националния стадион мач - Вечното дерби, в което обаче "червените" бяха в ролята на символичен гост.

Така на 1 май, когато е реваншът пред вероятно пълните трибуни на "Колежа", Ботев ще влезе с гол аванс, който обаче няма тежестта на такъв на чужд терен заради отпадането на това правило.

Все пак "канарчетата" са с крачка по-близо до мечтан финал, а ЦСКА е изправен пред това за поредна година да изпрати нулев сезон, след като е несериозно да говорим за интрига около титлата.

Днешният полуфинал, в който за трети път дебют начело на ЦСКА направи Стамен Белчев, се игра в много тежки условия и непрестанен дъжд, което при всички положения повлия на продукцията.

През първата част отборът на ЦСКА, който бе без основните си офанзивни играчи Матиас Фаетон и Фернандо Каранга, бе по-активен на терена, но това не доведе до чисти положения.

Снимка: Bulphoto

Най-дорбият шанс се откри пред Данило Асприля, който обаче се подхлъзна и не успя да се възползва от неубедителното изчистване на вратаря Ханкич, като ударът на колумбиеца срещна страничната греда от външната страна.

А второто полувреме започна ударно за Ботев, който не показа почти нищо интересно в офанзивен план преди почивката, но успя да поведе още в 48-ата минута.

Ивелин Попов пусна майсторски извеждащ пас към Емануел Уме, който преодоля Густаво Бусато, но радостта му бе спряна от вдигнатия флаг за засада.

ВАР обаче се намеси и показа, че макар и със сантиметри, нигерийският ас на "канарчетата" е в редовна позиция и голът бе зачетен - 1:0.

В 62-ата минута пък двата отбора останаха с по 10 души на терена, след като Браян Кордоба ненужно тръгна да търси обяснение и избута Ивелин Попов, който пък от своя страна с прийоми от борбата директно налетя на колумбийския си опонент.

Неприятни сцени, които главният рефер разреши с по червен картон за замесените.

А до края на полувремето ЦСКА опита, но така и не успя достатъчно, за да се спаси от поражението.

"Червените" отправиха само един точен удар към вратата на Ботев, а това е твърде малко за полуфинален сблъсък от Купата, в който си домакин.

Така Ботев се прибира с гол аванс, който ще трябва да брани на 1 май на "Колежа".

А след като преди дни Пирин постигна своя първо успех над ЦСКА като гост, то днес Ботев спечели гостуване на ЦСКА в София за първи път от 38 години насам.