Реал (Мадрид) направи важна крачка към титлата в испанската Ла Лига.

Кралете спечелиха гостуването си на Селта с 2:1, като се върнаха на победния път след ужасяващия разгром, който отнесоха от големия съперник Барселона в последния кръг.

Но момчетата на Анчелоти, които бяха не с Карло заради положителния му тест за коронавирус, а със сина му Давиде, не стигнаха никак лесно до успха на галисийския бряг.

ВИДЕО от мача вижте на MAXSport.live.

Всъщност Реал се нуждаеше от три дузпи, две от които реализирани, за да си тръгне с трите точки от мача във Виго.

Първият наказателен удар бе отсъден в 19-ата минута заради препъване на Милитао, а зад топката застана Карим Бензема, който хладнокръвно откри.

Въпреки гола аванс обаче, Реал не бе по-добрият тим на терена в следващите минути, като по-опасните атаки и ситуации бяха на страната на домакините, които дори стигнаха до гол в 39-ата минута, но той доста дискусионно бе отменен заради засада не на автора му Гаярдо, а на уж пречещият Аспас.

В самото начало на втората част Селта пак стигна до заслужения си изравнителен гол, който бе отбелязан от Нолито след чудесна контраатака.

И така дойдоха най-любопитните пет минути от мача, тези между 64-ата и 69-ата, в които Реал получи две дузпи.

В двата наказателни удара нямаше никакво съмнение, а те дойдоха по доста идентичен начин, след като играч на гостите използва страхотната си техника, за да накара бранител на Селта да го фаулира.

И докато при второто си изпълнение в мача Бензема сбърка, то при третия му опит прошка нямаше.

Французинът вкара за 2:1 и с 24-ото си попадение за 26 мача в Ла Лига, донесе победата на Реал.

Така Кралете вече имат 12 точки аванс, но и мач повече от втория в класирането Севиля. Дори и утре тази разлика да бъде стопена на девет точки, едва ли в оставащите осем кръга ще има отбор, който да свали Реал от върха.