Ливърпул спечели домакинството си на Борнемут с 3:0 в мач от 26-ия кръг на английския елит.

Победата върна мърсисайдци на първата позиция с три точки преднина пред преследвача и защитаващ титлата си тим на Манчестър Сити.

Утре "гражданите" могат да се изкачат отново на първото място, с равни точки и по-добра голова разлика, но ще бъдат с мач повече от Ливърпул.

Победата за Ливърпил дойде след две разочароващи равенства в последните мачове, когато момчетата на Юрген Клоп не успяха да демонстрират добре познатата игра в атака.

Днес в играта на тима имаше настроение, а резултатът бе открит след 24 минути игра от Садио Мане.

Сенегалецът с глава засече центриране на Джеймс Милнър, при което останаха доста сериозни съмнения за засада.

Десет минути по-късно грешка в отбраната на Борнемут бе наказана от най-добрия на терена Жоржиньо Вайналдум, който с елегантен прехвърлящ удар изненада вратаря.

Три минути след началото на втората част Мохамед Салах сложи точки на спора с трети гол в мача.

Египтянинът получи страхотен пас с пета от Фирмино и не сбърка.