Байер (Леверкузен) продължава със стабилното представяне в Лига Европа далеч от дома. Във фазата на 1/16-финалите те елиминираха Порто след две победи, а днес си тръгнаха като победители и от Глазгоу. Пред 50 хиляди зрители по трибуните на "Айброкс" германците надделяха с 3:1 срещу Рейнджърс на Стивън Джерард в първи осминафинал.

Това бе втори мач от общо шест днес, който не се игра пред празни трибуни. В другата такава среща Истанбул ББ си осигури гол преднина преди гостуването на Копенхаген. Един Вишча вкара от дузпа в 88-ата минута за победата на турците.

Кай Хавертц, който днес бе с капитанската лента на "аспирините", откри резултата от дузпа след 37 минути на неособено запомнящ се футбол. Талантливият плеймейкър прати топката в обратния на Алън МакГрегър ъгъл за 1:0, след като преди това Джордж Едмъндсън игра с ръка в наказателното поле на шотландците.

Чарлс Арангис удвои за Байер в 67-ата минута, когато вкара с левия крак след лошо изчистване. Той стреля от около 15 метра, насочвайки топката в долния ъгъл на вратата, без да остави време за реакция на вратаря.

Едмъндсън отчасти се реваншира за грешката си през първото полувреме и четвърт час преди края засече с глава центриране от корнер, топката се удари в гредата и за радост на хиляди по трибуните това бе гол - 2:1. Няколко опасности в следствие на бързи атаки на "сините" не бяха оползотворени, а Арангис разтресе гредата от пряк свободен удар. Всичко приключи в 88-ата минута, когато Леон Бейли финтира отлично защитник на Рейнджърс в наказателното поле и завъртя топката в далечния ъгъл - 3:1.