Фиорентина стигна до втори пореден финал в турнира Лига на конференциите, след като направи 1:1 при гостуването си на белгийския Брюж в реванша.

Първата среща във Флоренция бе спечелена от италианския тим с 3:2, като и тогава, и днес, късни голове направиха разлика в полза на "виолетовите".

Домакините започнаха изключително мотивирано и доминираха в първите минути, като наградата дойде с гол на Максим де Кайпер в 20-ата. След което изцяло събитията на терена се промениха, а контролът поеха гостите.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Още до почивката Фиорентина трябваше да изравни, но Андреа Белоти изпусна чисто положение, а Кристиан Куаме стреля мощно в напречната греда, топката тупна на голлинията, но не влезе във вратата.

След паузата гостите пак бяха отборът, който търсеше гол и не желаеше продължения. Брюж като че ли бе доволен да ги чака, а късметът покриваше белгийците. Още два удара - отново на Куаме, както и на Кристиано Бираги, срещнаха гредите.

За да дойде 85-ата минута и да се случи логичното.

Куаме бе фаулиран в наказателното поле - дузпа. От 11 метра Лукас Белтран бе точен и прати на втори пореден финал своя тим. Преди година Фиорентина загуби мача за трофея от Уест Хем с 1:2, а сега ще има нов шанс - на 29 май в Атина.

Там съперник ще е Олимпиакос или Астън Вила. Реваншът на този полуфинал е в четвъртък, след като гръцкият тим изненадващо би с 4:2 в първия мач в Англия.

Това е шести европейски финал в историята на тима от Флоренция.