Манчестър Юнайтед записа сладка победа след унизителното 1:6 от Тотнъм в предишния кръг.

"Червените дяволи" спечелиха с 4:1 гостуването си на Нюкасъл, но победата изобщо не дойде толкова лесно, колкото показва резултатът.

Четири минути преди края на таблото на "Сейнт Джеймсис Парк" бе изписано 1:1, но с три бързи гола в края, Юнайтед достигна до убедителния успех.

Все пак всичко започна ужасно, като още във втората минута Люк Шоу си отбеляза нелеп автогол, а това върна спомените към последния кръг и идиотските грешки в отбрана срещу Тотнъм.

"Червените дяволи" обаче бързо взеха нещата в свои ръце и вкараха два бързи гола. Първият бе отменен заради засада, но втория, дело на Хари Магуайър, бе зачетен, което означаваше 1:1.

След няколко разменени опасности, в началото на втората част Манчестър Юнайтед получи поредната си дузпа през сезона, но тизо път Бруно Ферндеш пропусна. Първи пропуск за него в престоя му в Юнайтед.

За негово щастие това не се оказа фатално. Именно той бе точен в 86-ата минута, за да изведе гостите напред в момент, в който изглеждаше, че мачът отива към равенство.

Страхотен гол, който птинуди Нюкасъл да се хвърли в атака, а така паднаха още две попадения във вратата на "свраките".

В 90-ата Уан-Бисака направи 3:1, а крайният резултат оформи Маркъс Рашфорд.