Реал (Мадрид) продължи бляскавия си ход в Ла Лига, побеждавайки последния Елче с 3:0 като гост.

Кралете пренесоха страхотното настроение от триумфра в Ел Класико и "Златнта топка" на Карим Бензема на терена днес, като безпроблемно се справиха със скромния си съперник, а резултатът можеше и да е далеч по-изразителен.

Всъщност Реал вкара общо шест гола в двубоя, изпусна и още много, но три от тези попадения бяха отменени след намесата на ВАР, което обаче не смути Кралете, а по-скоро предизвика иронични усмивки.

Важното за шампионите бяха трите точки, които поне временно увеличиха аванса им на върха на шест точки, поне до утрешния мач на Барселона срещу Виляреал.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Освен това Реал продължава да няма поражение в шампионата и безспорно изживява едни от най-приятните си месеци.

Още в първите 10 минути на мача Кралете вкараха два гола. Първият от тях бе отменен, но пък нищо не можеше да помрачи радостта при втората ситуация, която играчът във форма - Федерико Валверде, вкара пореден гол с пореден хубав удар.

До края на полувремето и Давид Алаба видя как голът му е отменен, а това се случи и с Карим Бензема след час игра.

Все пак носителят на "Златната топка" се отчете с гол два дни след трофея. Вкара го в 75-ата минута, с което все пак реши всичко в мача, спестявайки на Реал треперенето до самия край.

Минута преди края на редовното време пък Марко Асенсио вкара за 3:0, което бе логичното развитие на резултата с оглед играта на двата тима.