Борусия Дортмунд се прости с мечтата за дубъл в Германия, след като Вердер елиминира лидера в Бундеслигата от турнира за Купата на страната.

Зрелището в Дортмунд бе страхотно - 3:3 след продължения, за да дойдат дузпите и триумфът на гостите.

В деня, в който тимът от Бремен празнуваше 120-ата годишнина от основаването си, гостите поведоха с първия точен удар - в петата минута (Милот Рашика).

Марко Ройс изравни от пряк свободен удар и при 1:1 дойде краят на редовното време.

В продълженията Дортмунд два пъти повеждаше чрез Кристиан Пулишич и Ашраф Хакими, но голове на 40-годишния Клаудио Писаро и Мартин Харник, който изравни в 119-ата минута, доведоха нещата до дузпи.

Първите две бяха изпуснати от Пако Алкасер и Макс Филипс, а Вердер не пропусна удар от бялата точка. Капитанът Макс Крузе вкара победно и даде старт на диви празненства пред агитката на гостите.

Така Бремен е на четвъртфинал, където места си осигуриха три отбора от Втора бундеслига.

Хамбургер победи Нюрнберг с 1:0, Хайденхайм изхвърли Леверкузен с 2:1, а Падерборн надви като гост Дуисбург с 3:1.

Другите осминафинали са днес, като изпъква сблъсъкът Херта - Байерн.

За Борусия Дортмунд сезонът предлага още страхотни възможности - тимът води със 7 т. аванс в Бундеслигата, а и му предстоят осминафинални двубои с Тотнъм в Шампионската лига.