Арсенал победи Тотнъм с 4:2 в лудо дерби на Северен Лондон с шест гола, два обрата и множество емоции.

Освен качествен футбол, зрителите видяха сбивания, картони и драма, подхождащи на едно от най-свирепите дербита в английския футбол.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Резултатът бе открит още в 10-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ян Вертонген.

Последваха силни минути на Арсенал, в които резултатът като по чудо не стана 2:0, за да дойде и времето на Тотнъм.

След половин час игра Ерик Дайър стреля с глава, вратарят не се намеси добре и резултатът бе изравнен.

Голмайсторът изрази бурно радостта си пред противниковите фенове, което предизвика меле между играчите.

Тъкмо обстановката се укроти и бързоногият кореец Хюн Мин Сон нахлу в наказателното поле на Арсенал, където бе препънат - дузпа за Тотнъм.

Хари Кейн се нагърби с изпълнението, за да изведе тима си напред.

Второто полувреме принадлежеше на Арсенал. "Артилеристите" отбеляза три безответни гола, за да стигнат до успеха в дербито.

В 56-ата минута Обамеянг изравни с втория си гол в мача. Габонският национал препарира Юго Лорис с чудесен далечен удар.

В 75-ата минута Арсенал успя да обърне след гол на Лаказет, а две минути по-късно уругваецът Лукас Торейра нанесе решаващ удар - 4:2.

Така Арсенал се изравни на четвъртата позиция с днешния си съперник. Двата тима имат по 30 точки, една по-малко от Челси, който по-рано днес победи Фулъм в друго лондонско дерби от кръга.