Ювентус ликува след невероятен трилър и победа с 4:3 срещу конкурента си за титлата Наполи.

Двата тима подариха истински футболен празник на всеки зрител по света, който имаше щастието на наблюдава това дерби.

Домакините поведоха с 3:0 и сякаш всичко приключи. В рамките само на 20 минути обаче Наполи стори немислимото и върна три попадения насред Торино.

Така дойде последната минута, в която Калиду Кулибали - смятан за един от най-добрите бранители в света, нелепо заби топката в собствената си врата, подарявайки успеха на Юве.

Играчите в синьо просто изпопадаха на земята, безпомощно на мястото си седна и Карло Анчелоти.

Великото завръщане в мача, което Наполи сътвори се изпари просто за миг.

Иначе двата тима бяха равностойни през целия мач, но до първия час на мача цифровото изражение бе отчайващо за гостите.

Още в 19-ата минута Ювентус водеше с 2:0.

Данило се появи в игра заради контузията на Де Шильо и само 30 секунди след дебюта си за Юве успя да открие.

Няколко минути по-късно страхотна атака, преминала през почти всеки един играч на терена, бе завършена брилянтно от Гонсало Игуаин.

Ювентус пропусна още няколко шанса, нацели и две греди, а в 60-ата минута Кристиано Роналдо направи преднината на тима си класическа.

В този момент никой не очакваше, че сензация в Торино е възможна.

Наполи обаче се събуди и бързо върна два гола.

В 66-ата Костас Манолас вкара с глава, а две по-късно Ървин Лосано също се разписа.

Това бе първи гол за мексиканеца в Италия, само 20 минути след първото му появяване в игра.

Наполи натисна, хвърли всички сили в атака и 10 минути преди края чудото бе факт.

Бранителят Джовани Ди Лореньо бе на точното място и засече центриране от фаул за 3:3.

И при трите гола на Наполи, груби грешки направи младият холандец Матиас Де Лихт, който струваше 70 милиона евро на "Старата госпожа".

И сякаш всичко отиваше към логично равенство, когато дойде 92-ата минута и безумния автогол на Кулибали.

Снимка: Getty images/ Guliver photos