Борусия Дортмунд победи с 3:1 у дома Айнтрахт Франкфурт в първа среща в третия кръг на германския шампионат.

Абду Диало откри резултата с добавка в полза на "жълто-черните" в 36-ата минута, но Себастиен Халер изравни в 68-ата минута.

Само четири минути по-късно непокритият в наказателното поле Мариус Волф направи резултата 2:1, а влезлият като резерва Пако Алкасер оформи крайното 3:1 две минути преди края на редовното време.

В този двубой звездата Марио Гьотце остана на резервната скамейка и не се появи на терена.

Тримата голмайстори за домакините пристигнаха в Дортмунд през лятната пауза. Това са първи голове за тях с екипа на "жълто-черните".

Борусия Дортмунд се изкачи на първото място в първа Бундеслига с актив от седем точки, докато Айнтрахт има само три точки.

По-късно днес шампионът Байерн Мюнхен играе у дома срещу Байер Леверкузен, докато РБ Лайпциг приема Хановер 96.