Мексико, САЩ и Канада постигнаха ценни победи в преследването си на място на Мондиала в Катар след година.

По този начин трите големи тима в тази зона окупираха първите три места, които дават шанс за директно класиране на първенството.

Убедителен лидер е отборът на Мексико, който събра 14 точки след вчерашния си успех в гостуването на Ел Салвадор с 2:0.

Ацтеките преминаха през много тежък мач с над десет картона, два от които червените, но в крайна сметка Ектор Морено през първата част и Раул Хименес в добавеното време донесоха успеха на тима.

Снимка: Getty images

На второто място се изкачи отборът на САЩ, който преди дни претърпя разочароващо поражение от Панама.

Този път американците не допуснаха изненада и успяха с 2:1 да победят тима на Коста Рика.

Гостите успяха да открият резултата още преди да е изтекла и минута игра, но десният краен бранител на Барселона - Сержиньо Дест, възстанови равенството за САЩ.

Американците стигнаха до победатата в 66-ата минута, когато Лионел Морейра си отбеляза автогол.

Така САЩ вече има 11 точки, с една повече от тима на Канада, който разби отбора на Панама с 4:1 и го изпревари в класирането.

Така "кленовите листа" са в доста добра позиция да достигнат първия си Мондиал от 1986-а насам.

Разбира се, в квалификационната група има да се изиграят още 8 кръга, в които отборите на Панама, Коста Рика, Ямайка, Ел Салвадор и Хондурас ще опитат да объркат сметките на трите големи нации.